День матері 2018: все, що потрібно знати про світле свято

День матері відзначається у другу неділю травня в більшості країн Європи

13 травня в Україні відзначається День матері.
У нас є все, що потрібно знати про історію свята, а також про те, як правильно його провести.

Історія Дня матері

Історія Дня матері почалася в 1872 році в США. В період боротьби жінок за рівні права День матері публічно підтримала пацифістка Джулія Уорд Хоув. Однак жінка позиціонувала цей день як об’єднання всіх матерів для боротьби за всесвітній мир. Глобальна ідея не знайшла підтримки.

Повернулися до Дня матері знову в США вже в 1907 році. Цього разу ініціатива американки Анни Джарвіс була більш особистою.
Жінка в листах до державних органів і знаменитим американцям просила заснувати свято Дня матері в пам’ять про свою матусі.
Через 3 роки після цього в штаті Віргінія визнали День Матері офіційним святом. А в 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив, що у другу неділю травня буде відзначатися національне свято в честь матерів.
Підтримали ініціативу в 23 країнах: Бахрейні, Гонконгу, Індії, Малайзії, Мексиці, Нікарагуа, ОАЕ, Омані, Пакистані, Катарі, Саудівській Аравії, Сінгапурі, Австралії, Естонії та в Україні. Близько 30 країн відзначають День матері, але не у другу неділю травня.
В Україні День матері почали святкувати в 1999 році, після указу президента.


Традиції святкування в світі

У багатьох країнах світу це свято відзначають в інші дні. Часто він приурочений до релігійних свят, присвяченим Богородиці — Благовіщенню, Успінню, Непорочного зачаття, Покрову.
Розрізняються і традиції святкування. Так, наприклад, в США і в Австралії в День матері до одягу прикріплюють квітку гвоздики.

Причому, її колір важливий: гвоздику будь-якого кольору, крім білого, носить той, чия мати жива, а біла квітка — той, чиєї матері вже немає в живих.
Але, не дивлячись на відмінності в культурах і традиціях, у всіх країнах світу в День матері прийнято дякувати мам, радувати їх подарунками та увагою.

Традиції святкування в Україні

В Україні День матері святкували задовго до 1999 року. Ще до Другої світової війни його відзначала українська діаспора в Канаді, а також на Галичині. Пізніше святкування було заборонено радянською владою.
Оскільки для незалежної України це свято поки досить молоде, усталені традиції ще не сформовані.
Частково привітання з Днем матері схожі з привітаннями на 8 Березня — з тією лише різницею, що вони адресовані не всім жінкам, а лише тим, хто пізнав щастя материнства.

Що подарувати

Звичайно ж, квіти! Жодне свято не може обійтися без цих пахучих рослин! При чому можна купити квіти в горщику, якщо ваша мама любить доглядати за рослинами.

Напевно ви знаєте, які саме квіти любить ваша мама, а якщо ні, акуратно запитаєте, щоб в результаті порадувати її. В коробочку з квітами можна покласти солодощі або замовити вже готовий подарунок.

Невеликі милі подарунки, листівки та побажання — все це стало атрибутами святкування Дня матері в Україні. Сьогодні часто можна побачити, як чоловік вітає з цим святом дружину, яка подарувала йому дитину.

Але головне — не зовнішні атрибути, а щира подяка за дар життя, яку ви можете проявити до матері. Подаруйте їй найцінніше, що у вас є — ваш час, вашу увагу і вашу турботу.

Портал "Знай.uа" повідомляв, як і де можна відзначити світле свято день матері. Існує чимало прекрасних способів відмінно провести цей день. Починаючи зі "сніданку в ліжко" і закінчуючи "виходом у світ". Перш ніж складати сценарій свята — обговоріть його з домочадцями, щоб ваша ідея не перетиналася з ідеями поздоровлень від брата або сестри.


Джерело статті: “https://znaj.ua/popcorn/den-materi-2018-vse-sho-potribno-znaty-pro-svitle-svyato”

Не надо говорить правду в глаза. Они ничего не слышат.