Зупинимо гречку: Раду штурмують розлючені українці

Десятки активістів висунули рішучий ультиматум політикам
У Києві біля будівлі Верховної Ради розпочалася акція протесту під гаслом "Ні виборам за законом Януковича". Основна вимога учасників мітингу — ухвалення Виборчого кодексу з відкритими списками.

Мітинг під Радою: подробиці

Почали традиційно з з виконання Гімну України, як значиться в Twitter-акаунті "Чесно". Неподалік приміщення парламенту зібралися переважно представники громадських організацій. На Площі Конституції вже зарах — кілька сотень активістів виступають за зміну виборчого кодексу.

Зі сцени виступають активісти та політики, котрі висловлюються за голосування у другому читанні, закликають представників опозиційних сил заблокувати трибуну ВР, якщо до 21 червня за закон про відкриті списки так і не проголосують.

"Зупинимо гречку, доки гречка не зупинила нас!" – написано на одному із плакатів.

Вибори за відкритими списками

Активісти нагадали: після Революції гідності Петро Порошенко як кандидат у президенти та більшість депутатів Верховної Ради у коаліційній угоді "пообіцяли виборчу реформу – відкриті списки, які вже 10 років рекомендують запровадити українські й міжнародні експерти".

"Ухвалити її (реформу) мали ще в 2015 році, але обіцянки не дотримали.Тепер до парламентських виборів лишається півтора року, а певності, що реформу ухвалять, немає, тож доводиться виборювати її акціями", – йдеться у повідомленні.

У цей час Верховна Рада розглядає у другому читанні проект закону щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині (2386а-1).

Дивіться: Мітинг руху "Чесно" під Радою: чого вимагають?

Як повідомляв портал "Знай.ua", президент України Петро Порошенко провів зустріч зі Спеціальним представником США по Україні Куртом Волкером. Політики обговорили розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі і звільнення заручників. Також співрозмовники обговорили співпрацю України і США у сфері безпеки і оборони, зміцнення партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО) і питання енергетичної безпеки з урахуванням ризиків, які несе російський проект будівництва магістрального газопроводу в обхід України "Північний потік-2". Крім того, Порошенко і Волкер обговорили питання реформ в Україні, зокрема в сфері боротьби з корупцією.Джерело статті: “https://znaj.ua/politics/zupynymo-grechku-radu-shturmuyut-rozlyucheni-ukrayinci”

Не надо говорить правду в глаза. Они ничего не слышат.