В Україні запрацювала гаряча лінія Національної служби здоров’я. Яку інформацію там надають

За номером контакт-центру надаватимуть інформацію про те, як обрати свого лікаря

1677 — єдиний номер Національної служби здоров’я. В Україні запрацював новий контакт-центр. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Для кого створений контакт-центр

Контактний номер обслуговує пацієнтів, лікарів та керівників закладів охорони здоров’я, повідомив керівник Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

Контакт-центр відповідає на запитання про те, як працює система медичної реформи

За телефоном 1677 у робочий час можна буде поставити оператору запитання. Поза робочими годинами можна буде отримати інформацію в автоматичному режимі за блоками.

“Національна служба здоров’я — це уповноважений орган, який замовляє і оплачує медичні послуги. Він не роз’яснює, як надається медична допомога. Тому питання екстреної невідкладної допомоги — це номер 103, як це було завжди”, — пояснив Петренко.

Дзвінки зі стаціонарних телефонів та мобільних операторів на єдиний номер Національної служби здоров’я 1677 - безкоштовні.

На які запитання відповідатимуть

Усі запити, які потребують додаткового часу, реєструватимуть і направлятимуть у відповідні підрозділи Національної служби здоров’я для вирішення.

“Як працює сама система, як обрати свого лікаря, як укласти з ним декларацію, що гарантовано державою у межах пакету обслуговування на первинній ланці у сімейного лікаря, педіатра та терапевта — все це можна буде з’ясувати за цим номером телефону”, — зазначив Петренко.

Для тих, хто не підхопив реформу

Усього більше 600 закладів первинної медичної допомоги уклали угоди з Національною службою здоров’я. Вони перейшли на нову систему фінансування. У цих закладах свого лікаря обрали понад 12 млн українців. Вони мають право на гарантований безоплатний перелік медичних послуг, відзначив Петренко.

Національна служба здоров’я — це уповноважений орган, який замовляє і оплачує медичні послуги

Реформа охорони здоров’я йде в розріз із законодавством, яке досі не модернізоване, заявив лікар загальної практики, член правління асоціації сімейних лікарів Києва Юрій Зінчук.

За його словами, медики — консервативні люди, тому не всі своєчасно підхопили ініціативу укладення декларацій, а тепер це вже впливає на їхню зарплатню.

Різні райони Києва опинилися у різних умовах із зарплатами лікарів. Національна служба здоров’я фінансує медичні заклади по кількості підписаних декларацій.

“Дуже багато запитань виникає з приводу роботи, оплати, чергувань. Для лікарів ця лінія — місце, де можна порадитися та обговорити конкретне питання”, — сказав Зінчук.

Заступник координатора Української медичної експертної спільноти, член правління української асоціації сімейної медицини Костянтин Надутий назвав гарячу лінію “викрутасом” і зазначив, що створення єдиного контакт центру недостатньо для того, щоб медична реформа вдало запрацювала, вважає Костянтин Надутий.

Він наголосив на ризиках того, що пацієнти, які не уклали договір, залишаться без фінансування медичних потреб. До того ж необхідне фінансування первинна допомога отримала за рахунок скорочення персоналу.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/v-ukrajini-zapratsjuvala-harjacha-linija-natsionalnoji-sluzhbi-zdorovja-jaku-informatsiju-tam-nadajut--2499477.html”

Не надо говорить правду в глаза. Они ничего не слышат.